Back /

Bojovníci ze západní a východní fronty - Deníček RAF | Režie:Oliver Malina-Morgenstern |dokument| HDhttps://www.csfd.cz/film/758650-bojovnici-ze-zapadni-a-vychodni-fronty-denicek-raf/prehled/

Vzpomínky československých vojáků účastnících se bojů druhé světové války... Dokument věnovaný posledním žijícím hrdinům, kteří oblékali uniformy RAF, bojovali u Tobruku nebo zažili peklo na frontě v Sovětském svazu. Vzpomínají stíhací pilot Emil Boček, voják a letec Pavel Vranský, Viktor Velemín, Pravomil Raichl a další váleční veteráni. Diváky klíčovými událostmi druhé světové války z pohledu Čechoslováků provedou také historici Zdenko Maršálek a Jaroslav Čvančara, kromě archívních záběrů uvidíme i záběry ze současných návštěv památných míst v Buzuluku nebo Normandii. Nechybí ani hořké události, které pro veterány přinesl únor roku 1948.
Režie: Oliver Malina-Morgenstern
Scénář: Oliver Malina-Morgenstern
Kamera: Oliver Malina-Morgenstern
Hudba: Dmitrij Šostakovič (nepůvodní)
Hrají: Pavel Kříž (vypravěč), Jaroslav Čvančara, Richard Tesařík
Filmová distribuční společnost AQS, a.s. (Bioscop a Magic Box) pro Vás nabízí české i slovenské filmy, seriály a zahraniční filmy s dabingem či českými titulky. A to vše legálně a zcela zdarma.

Kategorie Dokumentární

Délka filmu: 01:00:05 (Pokud spustíte lejászást {čas} skončí film.)

čtení 4.326 čas

Nahraný: 2023-03-08 16:30:00 (1 éve)


Podobný Dokumentární